Šiandien žaislų parduotuvės primena stebuklingą pasaulį, kuriame skamba linksmos melodijos, karaliauja ryškios spalvos, krykštauja vaikai, o užsukti kviečia filmukų ar pasakų herojai. Atėjus tvarumo madai, pavargus nuo butaforijos, tėvai vis dažniau ieško tvarių, saugių žaislų, kuriuos skatintų pirkti ne reklama, o jų teikiama nauda. Todėl dabar vis labiau populiarėja mediniai žaislai, kurie ne tik teikia daug naudos mažylio raidai, bet ir primena tėvams jų pačių vaikystę.

Mediniai žaislai – vaizduotės ir įgūdžių kalviai

Medinis arkliukas, kareivėliai ir kaladėlės – klasikiniai žaislai, kuriais žaisdavo ne viena karta. Nors daugumai mediniai žaislai atrodo kuklūs, gal net atgyvenę, tačiau tiesa ta, kad jie yra ne tik estetiški, tvarūs, saugūs, įdomūs vaikui, bet ir turintys daugybę privalumų. Pirmiausia, iš medžio pagaminti žaislai atveria galimybę pasireikšti vaiko vaizduotei: leidžia jiems kurti įvairius žaidimo scenarijus, vaidmenis, ugdo kūrybiškumą, skatina svajoti. Be to, jų pagalba, vaikai mokosi bendrauti, kurti pasakojimus, o tai ugdo jų socialinius įgūdžius. Tokio tipo žaislai taip pat lavina  įvairius vaiko įgūdžius ir gebėjimus: akių ir rankų koordinaciją, erdvinį suvokimą, kognityvinius, matematinius ar net inžinerinius sugebėjimus.

Mediniai ar plastikiniai žaislai?

Tikriausiai į šį klausimą vieno atsakymo nėra. Plastikiniai žaislai labiau pavergia vaikus savo spalvomis, funkcijomis ar reklamos įtaka. Medinius žaislus labiau linkę pirkti patys tėvai, nes jie padeda ugdyti vaiko gebėjimus, yra patvarūs ir saugūs.

Mediniai žaislai – patvarūs ir saugūs

Tėvai, pirkdami žaislus, pirmiausia nori, kad jie būtų saugūs. Medis – natūrali medžiaga, kuri yra saugi vaikui. Mažyliai pripratę viską, kas pakliūva po ranka, dėtis į burną. Todėl mediniai žaislai yra geresnis pasirinkimas už plastikinius. Iš medžio pagaminti žaislai neturi aštrių detalių ar smailių kampų, todėl vaikas nesusižalos. Spalvotos medinukų detalės dažniausiai yra nudažytos akriliniais (vandens pagrindu) dažais. Vadinasi, vaikas, laikydamas rankose ar įsidėdamas į burną žaislą, nenuris organizmui kenksmingos medžiagos. Gaminat plastikinius žaislus, naudojamos kenksmingos medžiagos, be to, jie turi daug smulkių, lūžtančių detalių, todėl nėra saugūs nei vaikui, nei jo aplinkai.

Taip pat, iš medienos pagaminti žaislai tarnauja ilgiau už plastikinius. Jie tikrai taip greitai nesulūš, todėl vaikai galės ilgiau jais džiaugtis. Svarbu ir tai, kad tas pats medinis žaislas gali būti įdomus skirtingais vaiko augimo etapais. Verta įsigyti tokius , kurie būtų abstraktūs ir lavinantys vaizduotę. Su tokiais žaislais žais ir vos pradėjęs ropoti mažylis, ir kelerių metų vaikas. Be to, mediniai žaislai yra naudingesni gamtai – juos išmetus, jie biologiškai suirs. Priešingai yra su plastikiniais žaislais. Ši medžiaga, nors yra perdirbama, tačiau nėra ekologiška, nes greitai nesuyra.

Mediniai žaislai ugdo ir suburia šeimą

Iš medžio pagaminti žaislai vaikui teikia daug daugiau naudos nei bet kuris plastikinis. Žaisdamas su medinukais, vaikas nesutelkia dėmesio vien ties efektu. Kartu jis kuria pasakojimus, vaidmenis, ieško sprendimų, kviečiasi į pagalbą šeimos narius. Tokiu būdu mažylis lavina vaizduotę bei ugdo kūrybiškumą. Taip pat lavina smulkiąją bei stambiąją motoriką. Be to, tėvams mediniai, lavinamieji žaislai yra įdomesni už plastikinius, dažnai šie žaislai primena jiems jų vaikystę. Todėl tėvai noriai įsitraukia į žaidimus kartu su vaikais.

Mediniai žaislai – naujai atgijusi klasika. Jie tampa vis labiau mėgstami ne tik tėvų, propaguojančių tvarų gyvenimo būdą ar nostalgiškai išsiilgusių savo vaikystės, bet ir vaikų. Iš medžio pagaminti žaislai yra ne tik įdomūs, bet ir naudingi. Jie lavina vaizduotę ir ugdo mažylio gebėjimus. Kartu su vaikais statykite bokštus, dėliokite kaladėles, spręskite galvosūkius. Taip ne tik praleisite su vaikais daugiau kokybiško laiko, bet ir patys prisiminsite vaikystę.

mediniai žaislai

Comments ()

Prekė priskirta prie patikusių sąrašo
Prekė pridėta palyginimui.